الکتروموتور صنعتی

الکتروموتور تک فاز چیست ؟

الکتروموتور

الکتروموتور چیست ؟

الکتروموتور موتوری است که امکان تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را دارا است و عکس آن تبدیل انرژی حرکتی به الکتریکی می باشد که توسط ژنراتور انجام میشود. نحوه کار الکتروموتور ها به این صورت است که وقتی که یک هادی حامل جریان الکتریسیته تحت اثر یک میدان مغناطیسی قرار می گیرد نیرویی بر روی آن هادی حامل جریان از سوی میدان مغناطیسی اعمال می شود. اغلب موتورهای الکتریکی دوار هستند. اما موتور خطی هم وجود دارند.
هر موتور الکتریکی دوار از دو بخش تشکیل شده است:1-محرک 2-متحرک . به بخش متحرک روتور و به بخش ثابت که معمولا درون موتور قرار دارد استاتور یا ایستانه گفته می شود.

الکتروموتور تک فاز چیست ؟

الکتروموتورتک فاز ، موتوری بسیار شایع و متنوع است و دارای ویژگی و کاربرد های مختلفی می باشند. موتور های الکتریکی تک فاز بیشتر مصرف خانگی دارند . این نوع موتور الکتریکی بسیار شبیه الکتروموتور سه فاز می باشند.
تفاوت این دو الکتروموتور در استفاده از کلید گریز از مرکز می باشد ، این کلید در الکتروموتور های تک فاز استفاده می شود و در سه فاز کاربردی ندارد
الکتروموتور های تک فاز دارای دو مدل تک خازن و دو خازن(رله ای) می باشد

تفاوت الکتروموتور های سه فاز و تک فاز

تفاوت این دو الکتروموتور در کاربرد های آن ها می باشد . موتور های الکتریکی تک فاز بیشتر مصرف خانگی دارند و در صنایع کوچک که برق تک فاز دارند مورد استفاده قرار می گیرند ولی موتور های الکتریکی سه فاز بیشتر کاربرد صنعتی دارند .

انواع الکتروموتور های تک فاز

این نوع الکتروموتور ها انواع مختلفی نظیر : الکتروموتور القایی با خازن دائم کار ، الکتروموتور‌های القایی با خازن راه انداز ، الکتروموتور‌های القایی تک فاز با فاز شکسته و… را دارا هستند.

کاربرد موتور الکتریکی تک فاز

این نوع الکتروموتور ها در جاهایی مانند: پمپ های آب ، کولر های آبی ، بالابر ها ، هواکش ها ، کمپرسور ها ، یخچال ها ، ساختمان سازی و… کاربرد دارند.

خرید انواع الکتروموتور

شما میتوانید انواع اکتروموتر ها را با بهترین قیمت و 18 ماه  ضمانت از شرکت ما(عالیان سهند دور) خریداری کنید.

شما میتوانید برای ثبت سفارش خود با شماره های

02133951566 – 02133114819

تماس حاصل فرمایید.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیش تر درمورد موتور های الکتریکی(نحوه کار کرد و…) اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *